UBYTOVÁNÍ V HALÁMKÁCH - JČ

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

LOKALITA/AKTIVITY

  Typickými návštěvníky oblasti jsou lidé mající rádi přírodu, památky, kulturu a historii, aktivní dovolenou a pobyt a oceňují klid a kvalitní životní prostředí.
Návštěvnost se v letním období koncentruje do několika intenzivněji využívaných oblastí, především do rekreačních oblastí v blízkosti pískoven a rybníků - Třeboňsko, Budějovicko a Jindřichohradecko a podél vodních toků - Vltava, Lužnice, Otava a dále pak do turisticky atraktivních oblastí - Novohradsko a Třeboňsko.

SUCHDOL NAD LUŽNCÍ, ŘEKA LUŽNICE,
ČERVENÉ BLATO

  Suchdol nad Lužnicí - významným letoviskem a východiskem pro vodácké splutí řeky Lužnice. Rok co rok přijíždějí do Suchdola nad Lužnicí milovníci přírody již v jarních měsících, aby znovu prožili zázrak proměny přírody na Horní Lužnici, kde meandrující koryto řeky s řadou odstavných ramen a tůní, s charakteristickými mokřinami a lučními společenstvy je jednou z posledních lokalit obdobného charakteru v celé republice, nebo aby se pokochali barevností a vůní fauny rašeliniště Červené blato, či aby prošli kaňonem řeky Dr
ačice.

................................................................................................................................................................................................................................................

TŘEBOŇ A OKOLÍ

  Třeboňský zámek vznikl na místě původního panského sídla a gotického hrádku ze 14. stol. Areál byl rozšířen v r.1456 a dále v letech 1479-82 a 1519-24.
V centru městské památkové rezervace je protáhlé náměstí T.G.Masaryka, na něm radnice a řada městských domů, vybíhá sem i jedno křídlo zámku.. Z městského opevnění dochovány bašty viditelné z hráze rybníka Svět, zbytky hradeb.
Zámecký park - plocha 6 ha, založen Petrem Vokem, obnoven r. 1680. Přístupný pro veřejnost denně od 6 hodin do 20:00 hod.
Schwanzemberská hrobka
Divadlo J.K.Tyla
Lázně Aurora, Bertiny Lázně
V Třeboni se pořádají každý rok letní festivaly.
Jako první je Festival dechových hudeb, pak Okolo Třeboně, Třeboňská nocturna, Krčínova Třeboň, Čochtanova Třeboň a Rybářské slavnosti.
Rybník Svět, rybník Rožmberk,
Opatovický rybník, Zlatá stoka.

..................................................................................................................................................................................................................................................

CYKLOTURISTIKA
  
Rovinatá krajina Třeboňska, která je protkána kvalitní sítí cyklotras a naučných cyklistických stezek, nabízí ideální podmínky pro cykloturistiku. Malebnou oblast rybníků v okolí města Třeboň můžete obdivovat například díky naučné cyklistické stezce Okolo Třeboně. Třeboňsko na kole si určitě užijete.

příklad cyklo trasy:
Středně obtížná trasa.
Z Třeboně po cyklotrase č. 1034 na parkoviště u rybníka Rožmberk, pak po cyklotrase č. 1035 do Lutové, dále po č. 1011 do Chlumu u Třeboně a Klikova,  po č. 1012 do Suchdola nad Lužnicí a Nové Vsi nad Lužnicí, krátký úsek po č. 1013 a dále pak po značené cyklistické trase č. 34 do Nových Hradů – BUS směr České Budějovice. 64 km, povrch asfalt a kamenitá lesní cesta.
Zajímavá místa:
  Lutová - obec zařazená mezi vesnické památkové zóny.
  Chlum u Třeboně – známé letovisko, barokní poutní kostel s hodnotným zařízením, barokní zámek, dnes rekreační středisko s rozsáhlým parkem, pobýval tady i básník Fr. Hrubín, rybník Hejtman s rozlohou 82 ha.
  Suchdol nad Lužnicí – základna vodáků a tradiční startovní místo plavby po Lužnici. V poslední době se stává i oblíbeným letoviskem, především pro kvalitní koupání v zatopených pískovnách mezi obcí a vesnicí Klikov.
  Nová Ves nad Lužnicí - obec na řece Lužnici zmíněná roku 1323, u jezu dochován klasicistní mlýn, který dnes slouží jako malá vodní elektrárna. Pod vesnicí začíná rozlehlá přírodní rezervace Horní Lužnice, ve které je chráněná zachovalá říční niva s neupraveným přírodním meandrujícím tokem řeky.

.......................................................................................................................................................................................................................................... ........

AQUAPARK & SAUNY

  Relaxovat v léčebné soli Bad Ischler...
... v Sole-Felsen-Bad Gmünd, v krásném Waldviertlu.

  Zveme Vás k téměř 1000 m2 vodní plochy pod impozantně zvlněnou střechou světa určeného ke koupání s vyhlídkou na idylicky položený rybník
Aßangteich.
  Návštěvníci mohou relaxovat v příjemně temperované solné vodě různé koncentrace - obohaceno léčebnou solí působící pozitivně na vzhled kůže, stabilizuje krevní oběh a snižuje krevní tlak.

  Atrakce ve světě koupání:

Skalní solný bazén (1,5% soli), 32-34°C
Protiproudový kanál (1,5% soli), 32-34°C
Žulová vana (2,5-3% soli), 32-34°C
Relaxační krytá solná laguna
Venkovní solná laguna s airmasážními sedátky, zemními výřivkami a masážními tryskami
25m - sportovní bazén (sladká voda) 28-30°C
Tobogán (65m)
Kobří hadová skluzavka uvnitř
Dětský venkovní bazén se stříkajícími zvířátky 30-32°C


V den narozenin vstup zdarma!

  Vůněmi, teplem a blahem vítá návštěvníky přilehlý svět sauny.

Achátová sauna (80°C)
Borovicová sauna (60°C)
Křišťálová sauna (95°C)
Solná sauna (90°C)
Lesní sauna (50-90°C)
Panorama sauna (50-80°C)


..........................................................................................................................................................................................................................................


ZÁBAVA NA LYŽÍCH? S PŘÁTELI V RAKOUSKU!
  Chcete, aby Vám letošní zima přinesla co nejvíce zážitků? Vydejte se na zimní dovolenou k nám a jezděte lyžovat do Rakouska! Rakousko nabízí úžasné lyžování v malebných alpských střediscích, moderní lanovky a vleky a to vše blízko a za dostupnou cenu.
Aichelberglifte Karlstift
- klidnější lyžařské středisko ideální pro rodinné lyžování a spoustu míst, kde i mimo sjezdové tratě prožijete nezapomenutelnou zimní dovolenou. Stačí se vydat na zimní pěší túru, prohánět se na bruslích na jezerech, sáňkovat, běžkovat nebo relaxovat. Pro každého je k mání to pravé!

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky